Droga na szczyty w wielu dziedzinach, najczęściej rozpoczyna się od pasji. Jeżeli coś jest przyjemnością, z pewnością uda nam się zamienić nasze początkowe hobby w coś, z czego będziemy w stanie w przyszłości stworzyć własną firmę. Tak też bardzo często zaczynają funkcjonować firmy, zajmujące się fotografią, ślubną portretową, czasami nawet i związane z fotografią różnego rodzaju produktów. Pomocne stają się w tym zakresie aparaty cyfrowe, gdzie zdjęcie zapisywane jest na specjalnej karcie pamięci. Obniżyło to również i ceny takich zdjęć, jak i oferowanych w związku z nimi usług. Zamiast zużywać podczas ślubu kilka rolek filmu w aparacie, wystarczy niekiedy nawet tylko jedna karta pamięci.

W związku z ślubami, można spotkać się z naprawdę bardzo szeroką ofertą firm i osób prywatnych. Dotyczy to nie tylko ilości oferowanych zdjęć, miejsca wykonywania fotografii, jak i wykonywanie zdjęć przedślubnych i w najbardziej rozmaitym otoczeniu. Tematy te są bardzo często tylko kwestią uzgodnienia terminów, którymi dysponujemy. Nie zawsze, bowiem można wykonać wszystkie zdjęcia w dniu ślubu, można je wówczas wykonać wcześniej, bądź też później. Sama osoba wykonująca fotografie na nasze wesele może dotrzeć we wskazane miejsce, jeżeli tylko dojdzie między nami a fotografem do porozumienia.

Podczas wykonywania fotografii ślubnej można pokazać wszystkie swoje zdolności i talenty. Umiejętne operowanie ostrością obrazu, rozmywanie tła, użycie zoomu, jak również odpowiednie manipulowanie czasem naświetlania, pozwalają na przedstawienie tych samych osób i momentów w całkowicie odmienny sposób. Efekty potrafią niekiedy być naprawdę powalające i z decydowanie przypadną do gustu każdemu, kto je zobaczy. W dalszym etapie można dodatkowo zacząć używać różnego rodzaju filtrów, które dodatkowo wzmocnią efekty, które zamierzamy osiągnąć. Każdy dodatkowy element doskonale wpływa na końcowe rezultaty, które można zaprezentować.